NFFA reagerer på informasjonspraksis etter kontrollaksjoner
Styret i NFFA har diskutert erfaringene etter våren/sommerens kontrollaksjoner. Ett forhold tar foreningen nå aksjon på, nemlig den informasjonspraksis noen av fylkesmennene har.
NFFA sitter med konkrete eksempler på at virksomheter er blitt omtalt svært negativt i media etter å ha blitt kontrollert. NFFA mener de kontrollerte virksomhetene må få kontrollrapporten til uttalelse før rapporten tilgjengeliggjøres for media.
Det er viktig å understreke at NFFA ikke ønsker hemmeligholdelse...
Publisert: fredag 01. september 2006
Styret i NFFA har diskutert erfaringene etter våren/sommerens kontrollaksjoner. Ett forhold tar foreningen nå aksjon på, nemlig den informasjonspraksis noen av fylkesmennene har.
NFFA sitter med konkrete eksempler på at virksomheter er blitt omtalt svært negativt i media etter å ha blitt kontrollert. NFFA mener de kontrollerte virksomhetene må få kontrollrapporten til uttalelse før rapporten tilgjengeliggjøres for media.
Det er viktig å understreke at NFFA ikke ønsker hemmeligholdelse av kontrollrapporter. I vårt åpne samfunn må virksomheter som bryter regler og forskrifter påregne mediaomtale. Etter at NFFA tok initiativ overfor SFT, praktiserer imidlertid tilsynet at kontrollrapportene deres ikke legges ut offentlig før høringsfristen er ute. Fylkesmennene synes imidlertid å ha en annen praksis.
NFFA vil jobbe for at SFT og fylkesmennene innarbeider samme praksis på området.
I dette arbeidet vil NFFA argumentere bl.a. med rene rimelighetshensyn. NFFAs medlemmer lovlige og samfunnsnyttige virksomheter. Disse virksomhetene tar en kontrollrapport fra et offentlig tilsyn svært seriøst. Det er rimelig å forvente at kontrollinstansen også behandler virksomheten med respekt, og at de som kontrolleres får en viss tid på å gjennomgå kontrollrapportene. Feil og misforståelser kan da rettes opp, og virksomheten gis tid til å forberede seg på eventuell mediaomtale - bl.a. ved å kunne ferdigplanlegge de tiltak som skal rette opp avvik tilsynet har registrert.
NFFA vil påpeke overfor myndighetene at negativ mediaomtale for en bedrift kan få betydelige skadevirkninger enten den negative omtalen er rettmessig eller ikke. Derfor må slik omtale som et minstekrav være sikret for at den er korrekt, og omtalen må ikke sette virksomheten i et unødvendig negativt lys.
NFFA vil også påpeke at våre medlemmer har en samfunnsfunksjon av stor viktighet. Alle gode krefter må bidra til at farlig avfallssystemet og deres aktører ikke framstilles lurvete og lite troverdig. Dette vil i så tilfelle kunne få negative konsekvenser for de avfallsmengder som kommer til forsvarlig innsamling og behandling. Publikum må ha tiltro til at dersom de selv behandler farlig avfall forskriftsmessig, så blir også det farlige avfallet forsvarlig ivaretatt senere i behandlingskjeden.
NFFA henvender seg i første rekke i denne saken til SFT for derigjennom å påvirke landets fylkesmenn.