26. og 28. april: Kurs som dokumenterer kompetansen

Kurset i Bergen tirsdag 26. april begynner å nærme seg fulltegning. Men det er fortsatt plasser ledige på dette og på kurset i Asker torsdag 28. april. Påmelding haster.
Publisert: mandag 18. april 2016

NFFA gir våre medlemmer to anledninger i april til å skaffe seg dokumentasjon på kompetanse om farlig avfall:

Tirsdag 26. april: NFFAs grunnkurs i farlig avfall og radioaktivt avfall modul 2 (spesielt fokus: avfall fra offshore).

Kurset holdes i Bergen. 

Torsdag 28. april: NFFAs grunnkurs i farlig avfall og radioaktivt avfall modul 1 (spesielt fokus: avfall fra bygg, anlegg / industri, kommuner / husholdning).

Kurset holdes på Scandic hotell, Asker.

Begge kurs er fullstendig oppdatert i tråd med de siste oppdateringer i relevante forskrifter (mye er skjedd de to siste årene!). Kursene er utarbeidet for å underbygge myndighetenes krav om dokumentert kompetanse:

«Den som håndterer farlig avfall, jf. § 11-3 bokstav d, skal på forespørsel fremvise skriftlig dokumentasjon som viser at vedkommende har tilstrekkelig kompetanse til å ta hånd om avfallet. Dette gjelder også for den som ervervsmessig transporterer farlig avfall, med mindre slik transport utføres av virksomhet som selv har generert avfallet.»

Påmelding til kurset 26. april (Bergen, fokus på offshore)

Påmelding til kurset 28. april (Asker, fokus avfall fra husholdning/kommuner, bygg / anlegg og industri).